Lietuvos sporto ateitis

Man jamping mountains. Pixabay

Štai sportų situacija Lietuvoje:

E. sportas

Paprastai tariant, e. sportas – tai vaizdo žaidimai, žaidžiami itin organizuotoje konkurencinėje aplinkoje. Šie žaidimai gali būti įvairūs – nuo populiarių komandinių daugelio žaidėjų internetinių kovų arenų (MOBA), vieno žaidėjo pirmojo asmens šaudyklių, išlikimo kovų karalysčių iki virtualių fizinių sporto šakų rekonstrukcijų. Tiek komandiniu, tiek individualiu požiūriu “Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) yra populiariausias e. sporto žaidimas, kurį žaidžia lietuviai. Praėjusiais metais Lietuvoje buvo penkios profesionalios CS:GO komandos. Ateityje galime tikėtis vis didesni e. sporto prasimušima Lietuvoje. Taip pat po COVID-19 protrūkio lošimo kompanijos pradėjo daugiau dėmesio skirti e. sportui.  Viena iš jų yra pavadinimu Optibet. Statymai Optibet yra paprasti ir galima lengvai be problemų statyti už savo mėgstamiausias e. sporto komandas.

Krepšinis

Lietuvoje krepšinis – ne sportas, o religija. Nuo 2015 m. sidabro „Eurobasket“, Lietuva nė viename konkurse neužėmė geresnės nei 7-os vietos. Tačiau sėkmingiausia Lietuvos klubinė komanda, „BC Žalgiris“, pastaruosius kelerius metus žengė pozityvesne trajektorija – iš nuolatinės Eurolygos dugno komandos ji tapo gerokai geresne, o jos kulminacija tapo 2018 m. užimant trečiąją vieta Eurolygoje. Galime tik tikėtis, kad mūsų tauta vėl pasieks aukštumas su „Eurobasket“.

Futbolas

Futbolas yra viena iš dviejų populiariausių sporto šakų Lietuvoje pagal aktyvių sportininkų skaičių. Tačiau per metus (2019 m.) visose aukščiausios lygos rungtynėse apsilanko tik apie 50 tūkst. žiūrovų, todėl futbolas gerokai atsilieka nuo populiariausios šalies sporto šakos – krepšinio.

Rankinis

Geriausias Lietuvos vyrų rankinio rinktinės rezultatas – 10 vieta 1997 m. pasaulio čempionate ir 9 vieta 1998 m. Europos čempionate. Po dviejų dešimtmečių komanda vėl pateko į 2022 m. Europos čempionatą ir užėmė 21 vietą.

Tenisas

Pastaraisiais metais tenisas tapo populiarus, nes Lietuvos komandos sėkmingai dalyvauja Daviso taurės ir Federacijos taurės turnyruose. Ričardas Berankis 2016 m. gegužės mėn. pasiekė ATP reitingo 50 vietą.

Ledo ritulys

Tik vienas miestas, pavadinimu Elektrėnai, garsėja ledo rituliu. Ilgą laiką Elektrėnai buvo vienintelis miestas Lietuvoje, turintis didelę, gerai įrengtą čiuožyklą. Mieste gimė du NHL žaidėjai – Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus. Šiuo metu Kauno ledo ritulininkai yra Lietuvos čempionai. Nuo 2021 m. IIHF reitinge rinktinė užima 23 vietą.

Regbis

IRB reitinge Lietuva užima 39 vietą. Šalyje yra 13 regbio klubų, kuriuose žaidžia daugiau kaip 1600 žaidėjų (820 senjorų). Populiarus ir septynkovės regbis; Lietuvos septynkovės regbio rinktinė sėkmingai dalyvauja Europos čempionatuose. Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė žengia iš žemesnių Europos lygų.

Plaukimas

Plaukimas vėl išpopuliarėjo po to, kai tarptautinėse varžybose medalius iškovojo Vytautas Janušaitis, Darius Grigalionis, Giedrius Titenis, Danas Rapšys, o tarp moterų – Rūta Meilutytė. Alytaus mieste vyksta Lietuvos plaukimo ilgojoje trasoje čempionatas, o trumpojoje – Anykščiuose. Lietuvos plaukikai yra iškovoję keturis olimpinius medalius.

Dviračių sportas

Lietuvos moterų dviračių treko rinktinė nuolat laimi medalius pasaulio ir Europos čempionatuose. Pastaraisiais metais sėkmingiausia treko dviratininkė yra Simona Krupeckaitė.

Dailusis čiuožimas

Dailiojo čiuožimo poriniai šokiai taip pat populiarūs Lietuvoje dėl Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko (be kitų) pasiekimų.

Kalnų slidinėjimas

Populiarus ir kalnų slidinėjimas, o varžybas organizuoja Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija. Yra vienas vaikų slidinėjimo klubas – Kalnų Erelių slidinėjimo klubas. 2011 m. Druskininkų kurorto centre atidaryta nauja uždara slidinėjimo trasa.

You may like

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


RECOMMENDED ARTICLES